Return to Headlines

2017-18 Academic All-Stars

7-6A Academic All-District                             

 

Football

Kamdyn Benjamin

Kendal Phillips

Undrae Knox

Caleb Scott

Courtney Ogilvie

Keilan Huff

Devante Bowen

Ki’john Lowry

Kebreyun Page

Kirk Lockhart

Chase Albercrombie

Keilan Jones

Caleb Walker

Montayawn Pryor

Parker Cupp

Kyre Jackson

Sterling Haddock

Jonathan Vessel

Octavious Ford

Courtland Ford

Braxton Tennison

Braylon Robinson

Kayden Berkhoff

 

Baseball

Kamdyn Benjamin

Javon Cain

Cade Allbright

Kayden Berkhof

Jackson Hickman

Ethan Magdaleno

Michael Garibay

 

Softball

Annie Flory

Airiana Magdaleno

Ariel Awuwoloy

Machenzie Minor

Spring Bethea

Kiara Isaac

 

Basketball
Boys

Ronnie Holmes

Montgomery Morris

Ray Pugh

Cesar Roman

De’Ana Reed Mgr.

Tymir King

 

Girls

Azure Duncan

Rajia Todd

Dajinae McCarty

Cross Country

Brendon Camp                                                                

Ines Meyer

Volleyball

Mya Adeoye

Jamira Allen

Morgan Bufford

Jasmine Hall

Alexandria Hight

Xaria Taylor

                                                                                           

Soccer
Boys

Hank Kaiser

Benjamin Riggs

Carlos Hernandez

 

Girls

Ayomide Oyefeso

Ines Meyer

Hannah Pritchard

Xandria Johnson

Destinee Kopravich

Lillianna Cazares

Briana Garcia       

 

Tennis

Bobbie Blanco

Katherine Blanco

Chonrev Cal

Ashley Chavez

German Garcia

Brandon Roberts

Kristen Stewart

Mary Villa

 

Track
Boys

Kebreyun Page

Detrick Kinney

Jase Morton

Jordan Ashmore

Jalen Frazier

Edgar Hernandez

Elijah Morris

Ken’Charrion Wade

Dacorey Ware

Pierre Ingram

Jaelon Jackson

Jorge Rodriguez

 

Girls

Dahlia Adam

Kylie Fitzgerald

Destinee Lazard

Karsen Robertson

 

Powerlifting

Bailee Rader

Oghale Omakor

Dahlia Adam

 

Swimming

Grace Roberts

Ryan Traylor

 

Golf

Grant Barnes

Chris Harrison

 

THSCA & Texas Army National Guard
Academic All-State Team

Elite Team

Annie Flory – Softball

Airiana Magdaleno – Softball

Brendon Camp - Cross Country

 

1st Team

Bailee Rader – Powerlifting

 

Second Team

Lilliana Cazares – Girls Soccer

Ray Pugh – Boys Basketball

Oghale Omakor – Powerlifting/ Track

Dahlia Adam – Powerlifting/ Track

 

Honorable Mention

Raija Todd – Girls Basketball